¶ Інструкція користувача мобільного додатку android та POS-терміналів
Сheckbox – мобільний додаток програмного РРО. Основним користувачем додатку є касир. Доступ відбувається за персональним логіном, паролем касира та ключем ліцензії каси.
Додаток доступний для ОС Android 5.0 та вище. Для встановлення перейдіть за наступним посиланням
Для роботи в мобільному додатку потрібен активний Checkbox.Підпис. Ви можете використовувати її на захищеному хмарному сервісі, або встановити локально
- Після запуску додаток запропонує авторизуватися з використанням логіну та
паролю касира. Після вводу даних натисніть кнопку «Увійти».

- Вікно робочого місця касира

- Для виходу з кабінету касира натисніть кнопку «→» на вашому пристрої та підтвердьте вихід з системи натиснувши кнопку «Так»

- В кабінеті касира відображається інформація про організацію та касира, що авторизувався. Є можливість відкриття нової зміни (кнопка «Відкрити зміну»)


- Для того, щоб перейти в меню налаштування каси для вводу ліцензійного ключа (24-х символьний ключ каси, який Ви можете знайти в меню «Каси» в особистому кабінеті на веб-порталі Сheckbox), необхідно перейти в меню “Параметри каси”.

- Прописати ключ ви можете вручну або ж відсканувати QR код ключа ліцензії каси для автоматичного додавання. Для цього перейдіть в меню "Каси" на веб-порталі, натисніть три крапки навпроти необхідної каси в стовпчику "Дії" та оберіть пункт меню "QR код ключа ліцензії".

- В додатку натисніть на значок "QR". Зіскануйте код. Після автоматичного додаваня ключа ліцензії натисніть кнопку "Зберегти".

- Для відкриття зміни касира натисніть на напис «Зміна» в верхньому правому куті екрану. Натисніть кнопку “Відкрити зміну”.

- На екрані відображається статус каси, для касира, що авторизувався. В верхній частині екрану відображається готівка в касі, статус зміни, дата та час відкриття.

- Для службового внесення та видачі коштів оберіть необхідний пункт в меню «Операції» та вкажіть суму видачі або внесення готівки та натисніт кнопку "Підтвердити".


- Для того, щоб перейти до формування чеку продажу, натисніть кнопку «Продаж товару». Присутня можливість обрати варіант додавання товару: сканувати штрихкод, додати товари зі списку, додати товари вручну.
- Екран формування чека

- Пошук товарів можна здійснювати за кодом (артикулом), назвою або штрихкодом, якщо він був доданий попередньо до товару. Для того, щоб додати товари в чек натисніть кнопку «Додати товари в чек».

- На кожний товар в чеку окремо можна примінити знижку чи надбавку у гривневому або процентному еквіваленті, а також змінити кількість та вартість (пункт "Редагувати"), видалити товар з чеку. Для цього натисніть на необхідний товар та оберіть дію.

.jpg)
- Щоб додати знижку чи надбавку на увесь чек загалом, натисніть кнопку "Додати знижку або надбавку".


- На екрані вибору оплати відображається загальна сума до сплати та варіанти типу оплати.

- Також за необхідності Ви можете вказати e-mail покупця (один або декілька), на який буде відправлено фіскальний чек. Для додавання ще однієї пошти натисніть на знак "плюс" у полі "e-mail". У полі "Примітка" можна вказати необхідну службову інформацію. Наприклад "Дякуємо за покупку" Гарного дня!".

- При виборі типу оплати “Інше”, Ви можете прописати свій вид оплати, наприклад Безготівковий платіж”, “Передплата”, тощо. Вид платежу “Інше” має тип оплати безготівковий. Після натискання на кнопку «Готівка» буде запропоновано ввести суму отриманої готівки. Програма автоматично сформує решту. Для підтвердження оплати чека необхідно натиснути кнопку «Оплачено». Для відміни відправки чеку на фіскалізацію натисніть кнопку ”Відміна чеку”. Після цього чек буде відправлено в ДФС, де йому буде присвоєно фіскальний номер, за яким його можливо буде відслідковувати.

- Після того, як чек буде підтверджено, відкриється екран з доступними діями з цим чеком: друк на принтері, перевірка чека, відправка посилання на чек. Проведений чек можливо перевірити на сайті ДПС. Для перевірки перейдіть за посиланням, де можна буде переглянути сам чек та перевірити його ЕЦП. Також можливо відправити посилання на чек через будь-який, доступний на пристрої, додаток (Email, SMS або Viber) натиснувши кнопку «
».

- чек на сайті ДФС

- Для повернення товару оберіть пункт «Повернення товару» в меню «Операції». Вкажіть фіскальний номер чеку, по якому необхідно провести повернення та натисніть на кнопку "Пошуку" для пошуку чеку продажу. Відмітьте товари, які Ви бажаєте повернути та натисніть кнопку "Видати чек". Також повернення чеку можна здійснити по QR коду. Для сканування QR натисніть на відповідну кнопку у полі пошуку.


- Оберіть тип оплати та натисніть кнопку «Продовжити».

- Функція округлення суми для типу оплати "Готівка" увімкнена за замовчуванням. Для повернення чеку натисніть кнопку "Повернуто".

- Для формування X-звіту оберіть пункт «Сформувати Х-звіт» в меню «Звіти»

- Для формування Z-звіту натисніть напис «Зміна» на головному екрані кабінету касира в правому верхньому куті. Після цього в діалоговому вікні для підтвердження закриття зміни натисніть «Закрити зміну».

- Z-звіт буде автоматично сформовано відповідно до даних про продажі за період від попереднього Z-звіту та відправлено до ДПС. Зміна касира закриється. За необхідності Ви можете роздрукувати Z- звіт або відправити його в месенджери.

- Якщо Вам необхідно за певних причин відкласти формування чеку продажу або повернення, для того щоб не витрачати час на повторне додавання товарів в чек, Ви можете створити "Відкладений чек" і провести його коли це буде необхідно. Для цього на етапі вибору типу оплати натисніть у правому верхньому куті екрану на значок зі стрілкою. Ви можете також для зручності назвати відкладений чек, наприклад вказати призвіще покупця або інше.

- Для фіскалізації відкладеного чека перейдіть в меню "Відкладені чеки", оберіть зі списку необхідний чек, натиснувши на нього. Далі оберіть пункт "Застосувати чек" та проведіть продаж.

- Далі оберіть пункт "Застосувати чек" та проведіть продаж.

- Щоб переглянути історію Х та Z звітів перейдіть в розділ “Звіти”, меню “Історія звітів”. Щоб обрати необхідну дату для перегляду, натисніть на значок "Календаря" у верхньому правому куті екрану. Для перегляду детальної інформації по звіту натисніть на необхідний звіт.
.jpg)
- Щоб переглянути історію чеків перейдіть в розділ “Каса”, меню “Історія чеків”. Щоб обрати необхідну дату для перегляду, натисніть на значок "Календаря" у верхньому правому куті екрану. Для перегляду детальної інформації по чеку натисніть на необхідний чек. Також Ви можете переглядати чеки тільки по своєму касиру. Для цього активуйте ф-цію "Показувати тільки мої чеки".

- Для підключення та налаштування Bluetooth та Wi-Fi принтерів використовуйте меню “Принтцентр.”
- В меню “Налаштування додатку” Ви можете змінити мову додатку. Для цього натисніть на відповідне поле "Мова додатку". Також ввімкнути або вимкнути наступний функціонал: очищення поля пошуку після додавання товару, відправку графічного зображення чеку разом з посиланням, відображення логотипу організації в чеку(логотип має бути доданий через веб-портал, меню "Редактор чека")

- Для увімкнення меню розробника необхідно перейти в меню "Налаштування додатку" та натиснути декілька разів на напис "Налаштування додатку". Натискаєте допоки не побачите, що з`явився розділ "Розробка", а в ньому "Меню розробника".
.jpg)
- Для увімкненя та відправки логування перейдіть в розділ "Меню розробника" та активуйте пункт "Записувати лог в файл".

- Для того, щоб відправити log-файл у мессенджери натисніть "Відправити log-файл". Щоб наші розробники змогли переглянути log-файл, без відправки у мессенджери або на пошту, просто натисніть "Опублікувати log-файл.
- Ви можете ознайомитися з повним функціоналом мобільного додатку Сheckbox без відправки даних в ДПС. Для цього використовуйте демо-режим. Натисніть на напис “Демо” у верхньому лівому куті.

- Для підтвердження переходу в Демо-режим натисніть кнопку “Продовжити”.
